Reference podjetja Jelovica
Oglejte si nekaj naših uspešno zaključenih projektov.
Naselje nizkoenergijskih hiš Reteče
Projekt: naselje lesenih montažnih hiš
Leto projekta: 2010
Država: Slovenija
Sončna vila Bovec
Sončna vila Bovec
Projekt: lesen montažni objekt
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Lesen vrtec Žaga pri Bovcu
Lesen vrtec Žaga pri Bovcu
Leto projekta: 2013
Država: Slovenija
Lesen vrtec Žaga pri BovcuLeto projekta: začetek gradnje avgust 2013
Država: Slovenija
Lokacija: Žaga pri Bovcu
Leto izgradnje: začetek gradnje avgust 2013
Investitor: Občina Bovec
Arhitektura: Polona Čeh, u.d.i.a.
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 1.290 m2
Značilnost: lesen nizkoenergijski vrtecNov lesen montažni objekt v naselju Žaga obsega vrtec in podružnično šolo. Posebnost objekta je v njegovi arhitekturni zasnovi, ki je funkcionalna in prilagojena alpskemu okolju. Vrtec je zasnovan kot nizkoenergijski objekt, obenem pa je zaradi lesa, kot glavnega gradbenega materiala, potresno varen.
IZHODIŠČE
Občina Bovec je v okviru investicijskega projekta izvedla investicijo v izgradnjo novega nizkoenergijskega objekta - vrtca in šole Žaga s pripadajočo zunanjo ureditvijo. Obstoječi objekt podružnične šole in vrtca je bil porušen in na tem mestu zgrajen nov objekt, ki vključuje tako prostore za dva oddelka vrtca, kot tudi I. triado osnovne šole – dva kombinirana razreda.
ARHITEKTURNE REŠITVE VRTCA
1.290 m2 velik nizkoenergijski objekt obsega tri etaže: pritličje, prvo in drugo mansardo. Izvedeno je AB jedro objekta s stopniščem in dvigalom. Ostali del objekta je lesen, montažen. Zasnovan je tako, da so prostori vrtca v pritličju in prostori šole v prvi mansardi ločeni od ostalih skupnih prostorov ter predstavljajo samostojne zaključene celote. Hkrati večnamenski prostor s kuhinjo in sanitarijami v delu pritličja lahko služi tako potrebam vrtca, kot potrebam šole, lahko pa ga uporabljajo tudi krajani za svoje potrebe, saj ima urejen samostojni dostop, ločen od dostopa za šolo ali vrtec.
Objekt je zasnovan tako, da sledi tradiciji oblikovanja na bovškem ter uporablja elemente, ki so bili tradicionalno uporabljeni na bovških hišah. Streha je strma dvokapnica, ki je z naklonom prilagojena okoliškim objektov, hkrati pa omogoča uporabo obeh mansard objekta.
NOTRANJA FUNKCIONALNOST
Notranja razporeditev prostorov je zasnovana tako, funkcionalno kombinira več dejavnosti, ki se dogajajo v stavbi.
Objekt obsega pritlično etažo s prostori vrtca, kuhinjo ter večnamenskim prostorom, ki bo hkrati športna igralnica za vrtec in telovadnica za šolo. Prva mansarda obsega prostore šole in sicer dva razreda z vsemi pripadajočimi prostori ter prostore za dodatne dejavnosti vrtca. V drugi mansardi je predviden razstavni prostor za potrebe vrtca in šole.
Javni objekt obsega vse potrebne prostore po Pravilniku o minimalnih tehničnih prostorih za vrtce, kjer imam vsaka igralnica garderobo in sanitarije. Tu se nahajajo tudi vsi potrebni spremljajoči prostori (zbornica za zaposlene, garderobe in sanitarije za zaposlene, pralnica, zunanji WC, prostori za dodatne dejavnosti otrok, pisarna vodje vrtca ter svetovalnega delavca)
Hkrati objekt obsega prostore za šolo, skladne s Priporočili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, ki vključuje dve učilnici s sanitarijami in garderobami ter vse potrebne spremljajoče prostore.
Skupne prostori objekta predstavlja del pritličja in druge mansarde . Ti prostori so namenjeni kuhinji s spremljajočimi prostori, večnamenskem prostoru, ki je uporaben tako za jedilnico kot tudi za športno igralnico in telovadnico ter seveda večnamenski dvorani za potrebe krajanov, razstavnem prostoru v drugi mansardi.
ENERGIJSKA UČINKOVITOST OBJEKTA
Objekt je zasnovan skladno z veljavnim PURES po sistemu nizkoenergijske gradnje. Ovoj objekta je izveden s sistemom Jelovica Termo Plus. Vgrajena so lesena okna Jelovica s troslojno zasteklitvijo.
Ogrevanje objekta je predvideno na lesno biomaso, skladno z določili Lokalnega energetskega koncepta v občini Bovec ter skladno z izdelano Študijo obnovljivih virov ogrevanja za objekt. Predvidena je izvedba kotlarne s kotlom na lesno biomaso (peleti) ter izvedbo talnega ogrevanja celotnega objekta z nizkotemperaturnim režimom. Objekt je tudi prezračevan, skladno s pogoji PURES.
UREDITEV OKOLICE
Pred stavbo je urejeno zunanje igrišče za potrebe vrtca ter šolsko igrišče Pred vhodom v objekt so urejena parkirna mesta.
Gradnja objekta se je začela v začetku avgusta 2013. V mesecu dni je bil vrtec zunaj zaključen in pokrit. Sledila so notranja dela (elektro in strojne inštalacije,obdelave tal) in ureditev okolice. Objekt bo po pogodbi dokončan v sredini februarja 2014. Ocenjena vrednost investicije je 1.253.913 evrov. Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz evropskega sklada za regionalni razvoj.
Pri izvedbi CUSTOM DESIGNED vrtca se lahko izbira lesena konstrukcija z izolacijo v različnih energijskih razredih. Prav tako je izbira lesnih vrst in barvnih kombinacij zunanjega stavbnega pohištva Jelovica velika in zadosti potrebam pasivnega standarda. Objekt se lahko izdela v več etažah, do dveh nadstropij in mansarde.
Lesena osnovna šola Jurija Vege v Vrhpolju
Lesena osnovna šola Jurija Vege v Vrhpolju
Leto projekta: 2014
Država: Slovenija
Nizkoenergijski večstanovanjski lesen objekt BURGG
Nizkoenergijski večstanovanjski objekt BG
Leto projekta: 2018/19
Država: Nemčija
Posebnost:
Konstrukcija večstanovanjskega lesenega objekta je kombinacija jeklene kletke in lesenem montažnih elementov v
pasivnem standardu gradnje. Gre za inovativni pristop montažne gradnje objektov in hkrati premierni in inovativen
način gradnje tudi v Nemčiji.
Hvala za zaupanje in ponovno potrditev
odličnega sodelovanja z našim dolgoletnim
nemškim partnerjem.
Moderna lesena mansardna hiša Trend 172
Lokacija: Slovenija
Leto izgradnje: 2018
Izvedba: Jelovica hiše
Mansardna lesena hiša Trend 172 z sodobnimi detajli ima odličen tloris za kakovostno bivanje v dveh etažah. Velika okna v bivalnem delu naredijo hišo svetlo in povezano z naravo. Tudi v zasebnih prostorih je svetlobi namenjeno veliko pozornosti. Eleganco tej moderni leseni hiši dodaja klasična barvna kombinacija zunanjosti, ki jo v notranjosti dopolnjuje še barva lesa.
Foto: Gregor Ravnik
Več o idejni zasnovi, iz katere smo izhajali si lahko ogledate
tukaj.
Lesene nizkoenergijske hiše v Turčiji
Projekt: naselje lesenih montažnih hiš
Leto projekta: 2006
Država: Turčija
Montažni apartmajski hotel na Pohorju
Projekt: lesen montažni objekt
Leto projekta: 2001
Država: Slovenija
Sodoben in energijsko varčen vrtec v Markovcih
Projekt: lesen energijsko varčen vrtec
Leto projekta: 2012-2013
Država: Slovenija
Sodoben in energijsko varčen vrtec Leto projekta: 2012-2013
Država: Slovenija
Sodoben in energijsko varčen vrtec Jelovica v Markovcih
Lokacija: Markovci
Leto izgradnje:2012/ 2013
Čas izgradnje na ključ:6 mesecev
Investitor:Občina Markovci
Arhitektura:Esplanada d.o.o.
Izvedba:Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 2.000 m2
Konstrukcija: sistem Jelovica Termo plus
Stavbno pohištvo: Lesena okna Jelovica s troslojno zasteklitvijo
Lastnosti:
Energijsko učinkovit lesen vrtec, ki ob podpori sodobne tehnologije inovativno zagotavlja energijsko varčnost objekta, kjer je bivanje zdravju prijazno. Sodobna arhitektura in razporeditev prostorov omogočata najnovejše vzgojno varstvene metode z velikimi igralnicami in dovolj funkcionalnega prostora, da se otroci in osebje dobro počutijo.
ARHITEKTURNE REŠITVE VRTCA
Nov lesen vrtec v Markovcih spada med naše največje objekte v zadnjem letu in meri 2.000 m2. Zasnovan je v dveh etažah, kjer se nahajajo skupni prostori in igralnice, ki imajo izhode na pokrite terase. Orientacija objekta proti jugu in postavitev na parcelo omogočata izkoriščanje sončne energije v hladnejšem času, kar pripomore k boljši energetski bilanci objekta. Vrtec ima streho z minimalnim naklonom, fasada zgradbe pa je kompaktna in kombinirana z lesom.
Za izdelavo objekta so uporabljeni les, kot osnovni gradbeni material in drugi naravni materiali. Lesena montažna konstrukcija zunanjih in notranjih sten ter stropov in strehe omogoča lahko in učinkovito zasnovo konstrukcije, ki jo odlikuje hitra in čista izvedba in zato tudi hitrejša uporaba objekta. Taka konstrukcija ima tudi dobro požarno odpornost: 60 – 90 min. Preprečeni so toplotni mostovi. V vrtcu so vgrajena lesena okna Jelovica s troslojno zasteklitvijo.
NOTRANJA FUNKCIONALOST
Vrtec ima razgiban tloris v dveh etažah. Obsega 9 igralnic, glasbeno igralnico, servisne in administrativne prostora ter velik, dvovišinski večnamenski prostor, ki ima športni kotiček. Po dve igralnici si delita sanitarne prostore. Vrtec je izveden na ključ z vso notranjo opremo. Na podstrešju se nahaja tehnični prostor, kjer je nameščena tehnična oprema za klimatizacijo. Objekt ni podkleten.
UREDITEV OKOLICE VRTCA
Pri ureditvi igrišča pred vrtcem so se ohranila obstoječa drevesa in zasadila nova. Na igrišču so nameščena nova igrala. Za shranjevanje zunanjih igral se je postavil manjši objekt, kjer se nahajajo tudi zunanje sanitarije. Igrišče vrtca je ograjeno.
ENERGIJSKO TRAJNOSTNA ZASNOVA
Vrtec je zasnovan kot energijsko varčen objekt, za katerega se je pridobila energijska izkaznica. Uporabljen je konstrukcijski sistem Jelovica Termo plus, ki ustreza zahtevam za nizko energijske stavbe. Ogrevanje je predvideno s toplotno črpalko na geosonde, ki predvideva majhno porabo energije – manj kot 12 kWh/m2a. Ker so pri izdelavi objekta vgrajeni naravni, trajnosti materiali je vrtec tudi ekološki.
Nizkoenergijski večstanovanjski lesen objekt
Nizkoenergijski večstanovanjski objekt
Leto projekta: 2013
Država: Švica
Lesena osnovna šola Dante v Izoli
Lesena osnovna šola Dante v Izoli
Leto projekta: 2012
Država: Slovenija
Lesena športna dvorana Rakek
Lesena nizkoenergijska športna dvorana
Velikost: 2.245 m
2Leto projekta: 2017
Država: Slovenija
Foto: Gregor Ravnik
Lesena mansardna hiša individualnih želja N 126+
Lokacija: Dolenjska
Leto izgradnje: 2018
Izvedba: Jelovica hiše
Moderna mansardna lesena hiša N 126+ z razgibanostjo detajlov na vsakem koraku očara marsikoga.
Karakter hiše so zanimivi dekorativni in hkrati funkcionalni dodatki na zunanji strani za uživanje na dveh terasah z čudovitimi razgledi. Znotraj pa manjša galerija povezuje pritličje in mansardo.
Čudovita lesena nizkoenergijska hiša ponuja ugodje bivanja znotraj in zunaj, v vseh letnih časih.
Foto: Gregor Ravnik
Več o idejni zasnovi, iz katere smo izhajali si lahko ogledate
tukaj.
Luksuzno naselje montažnih hiš
Projekt: naselje lesenih montažnih hiš
Leto projekta: 2009
Država: Turčija
Nizkoenergijski objekt Tampoia, Milano
Projekt: lesen montažni večstanovanjski objekt
Leto projekta: 2010
Država: Italija
Lesena nadgradnja objekta
Projekt: nadgradnja hotela v energijskem standardu KlimaHaus
Leto projekta: 2012
Država: Italija
Lesena osnovna šola v Izoli
Lesena osnovna šola v Izoli
Leto projekta: 2012
Država: Slovenija
Večnamenski turistični center Podlehnik
Lesen večnamenski center Občine Podlehnik
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Lesen večnamenski center Občine Podlehnik
Lokacija: Podlehnik
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 2.500 m2
Energijska učinkovitost: nizkoenergijski lesen montažni objekt
Opis objekta:
Objekt je zgrajen iz konstrukcijskega sistema Termo Plus, vgrajena so energijsko varčna lesena okna Jelostar. Sodobno zasnovan center je izdelan v nizkoenergijskem standardu in tako energijsko izjemno varčen z nizkimi stroški uporabe.
Arhitektura in konstruiranje objekta je bila zahtevna, saj je investitor želel uporabnikom centra ponuditi kakovostne prostore za več različnih kulturnih in družbenih dejavnosti. V centru so prostori kulturne dvorane, prostori za društva, gasilski dom, splošna in zobozdravstvena ambulanta, prostori za občinsko upravo, arhiv ter servisni prostori.
Lesena hiša Prima 119 – pritlična vila
Lokacija: Gorenjska
Leto izgradnje: 2019
Izvedba: Jelovica hiše
Idejno zasnovo hiše Prima 119 smo nekoliko spremenili in nastala je čudovita pritlična vila.
Posebnost hiše je odprt bivalni del do slemena z vidnim lesom, prijetno galerijo in dvema sobama v podstrešnem delu hiše. Nizkoenergijska lesena montažna hiša je prijeten dom za štiričlansko družino.
Hiši je dodana pergola nad teraso, ki ponuja lepe razglede na okoliške vrhove.
Foto: Gregor Ravnik
Lesen vrtec Jelovica - Preddvor
Projekt: montažni vrtec
Leto projekta: 2012
Država: Slovenija
Lesen montažni vrtec Leto projekta: 2012
Država: Slovenija
Prvi pasivni lesen vrtec Jelovica v Preddvoru Lokacija: PreddvorLeto izgradnje: 2012Investitor: Občina PreddvorIzvedba: Jelovica Hiše d.o.o.Velikost objekta: 1500 m2Lastnosti montažnega objekta: Pomemben del zelene usmeritve občine Preddvor je lesen vrtec, zgrajen v pasivnem standardu, ki je kot tak tudi prvi v Sloveniji. Občina je za gradnjo vrtca pridobila nepovratna sredstva s strani Eko sklada za gradnjo javnega objekta v pasivnem standardu.
IZHODIŠČEObstoječ vrtec v Preddvoru je bil grajen leta 1977, v velikosti 596 m2, a se prostorska stiska iz leta v leto povečuje. Vrtec danes ne omogoča več sodobnega procesa vzgoje predšolskih otrok, zato se je Občina Preddvor določila za postavitev novega, sodobnega in večjega objekta, ki omogoča dograditev dodatnih igralnic.
OD ŽELJE DO REŠITVE Investitor Občina Preddvor je želela v sklopu svoje zelene usmeritve postaviti nov, energetsko varčen vrtec, ki omogoča sodoben pristop varovanja predšolskih otrok, ki obiskujejo vrtec. Po izgradnji novega, v lesu grajenega objekta, se je star in dotrajan objekt porušil, na njegovem mestu pa so je uredilo zunanje igrišče, parkirna mesta in dostopne poti.
Občina si je z zahtevo po izgradnji vrtca v pasivnem standardu omogočila pridobivanje nepovratnih sredstev s strani Eko sklada RS.
ARHITEKTURNA REŠITEV VRTCA
PREMIŠLJENA ZUNANJOST Lesen vrtec je zasnovan iz treh delov, dva dela sta pritlična, osrednji del pa obsega pritličje in nadstropje. V levem in desnem pritličnem delu se nahaja sedem igralnic. V kombiniranem delu, ki ima nadstropje, se v pritličju nahaja športna igralnica in večnamenski prostori vrtca, v nadstropju pa upravni in gospodarski prostori, kot so pralnica, tovorno dvigalno, stopnišče in kuhinja. Celoten objekt je s hodnikom povezan z obstoječo osnovno šolo.
Skupna površina vrtca je 1.500 m2 uporabne površine, z zunanjim igriščem, parkirišči in komunikacijskimi potmi, vse skupaj na parceli v velikosti 8.444 m2. Vrtec je zasnovan tako, da se lahko poveča še za dva dodatna oddelka.
Vrtec bo ogrevan na biomaso iz obstoječe kotlovnice v Preddvoru. Strešna konstrukcija vrtca in instalacije omogoča namestitev fotovoltaike.
Pasivni lesen vrtec je zgrajen po zahtevah Eko sklada RS za pasivno gradnjo. Izbrana je bil konstrukcijski sistem zunanjih sten Jelovica Termo Plus s povečano izolacijo zunanjih sten, na fasadi, stropno strešni konstrukciji in pod temeljno ploščo. Izboljšana je tudi izolativnost zunanjega stavbnega pohištva, saj pasiven standard predvideva prevodnost pod 0,9 W/m2K, vgrajena so lesena vrata in okna s troslojno zasteklitvijo Ekostar.
Objekt se z zahtevanim standardom uvršča v energetski razred B1, kar pomeni porabo energije 15 – 25 kWh/m2 uporabne površine na leto. Gre za prvi pasivni vrtec v Sloveniji po omenjenih zahtevah. Pogoj Eko sklada za izplačilo nepovratnih sredstev občini Preddvor je pridobitev energijske izkaznice na ZRMK in uporabnega dovoljenja.
NOTRANJA FUNKCIONALNOSTVrtec ima igralnice prilagojene starostnim skupinam otrok, kjer ima vsaka igralnica lastne sanitarije. Športna igralnica omogoča otrokom učenje motoričnih spretnosti in učenje pomena gibanja in športa. Večnamenski prostor je namenjen skupinskim nastopom in drugim večjim prireditvam.
ZUNANJA UREDITEVPred vrtcem so se zgradila igrišča z zunanjimi igrali, površina se je ozelenila z drevesi.
POTEK PROJEKTAGradbena dela so se začela v marcu leta 2012, montažni del objekta se je postavil v treh tednih, obenem so se že izvajala krovsko kleparska dela.
Kakovost izdelave in izgradnje vrtca je pomembna zaradi zagotavljanja predpisane zrakotesnosti in izolativnosti celotnega objekta. Kontrolo kakovosti bodo poleg internih procesov izvajali tudi zunanji pooblaščeni strokovnjaki Eko sklada, tako med samo postavitvijo, kot po zaključku gradnje objekta konec avgusta 2012, ko je bil objekt predan glavnemu investitorju.
Rekordni dosežek zrakotesnosti vrtca v Preddvoru
Naselje montažnih hiš
Naselje montažnih hiš
Leto projekta: 2002 in 2004
Država: Nemčija, Hamburg
Lesene hiške za glamurozno kampiranje
Lesene hiške za glamurozno kampiranje
leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Več o projektu si lahko preberete
tukaj
Lesena nadgradnja večstanovanjskega objekta
Projekt: Lesena nadgradnja večstanovanjskega objekta
Leto projekta: 2008
Država: Italija
Nadgradnja osnovne šole
Lesena nadgradnja osnovne šole
Leto projekta: 2006
Država: Slovenija
Lesen nizkoenergijski dom starejših v Kočevju
Dom starejših občanov Kočevje
Leto projekta: 2013
Država: Slovenija

Lesen dom starejših občanov Kočevje
Leto projekta: 2013
Država: Slovenija
Lokacija: Kočevje
Leto izgradnje: 2013-2014
Investitor: Občina Kočevje
Arhitektura: Seniorprojekt d.o.o.
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 2.500 m2
Značilnost: lesen nizkoenergijski montažni objekt
Prvi lesen montažni dom za starejše je zasnovan kot sodobna stavba z vsebinami, ki so prilagojene funkciji objekta. Posebnost objekta je njegova visoka energijska učinkovitost in uporabljeni naravni materiali. Les kot glavni gradbeni material poleg izolativnosti, potresne in požarne varnosti zagotavlja tudi prijetno bivanje stanovalcev.
IZHODIŠČE
Izhodišče postavitve novega doma za starejše občane je širitev dejavnosti s sodobnimi oblikami bivanja starejših v domovih, kjer se želi ustvariti stanovalcem domačnost znotraj velike družine, kakršne so bili navajeni doma. Pomembna zahteva investitorja je bila izgradnja sodobnega in visoko energijsko učinkovitega objekta, ki se dobro umešča v okolje. Poudarek je bil na uporabi naravnih materialov in lesa, ki je razpoznavni element pokrajine.
ARHITEKTURNE REŠITVE DOMA ZA STAREJŠE OBČANE
Pri arhitekturni zasnovi je funkcija narekovala obliko.
Dom za starejše je zasnovan kot samostojna enota obstoječega doma za ostarele. S povezovalnim hodnikom se v določenih funkcijah navezuje na obstoječi dom (uprava, socialna in zdravstvena oskrba, kuhinja, skupna toplotna postaja), vendar skuša že na zunaj pokazati, da je drugačen tako po vsebini, kot po funkciji.
Objekt je zasnovan v leseni montažni gradnji. Tako grajen objekt se odlično spoji z identiteto kraja. Les je uporabljen kot konstrukcijski in dekorativni element. Ostali elementi so samo spremljevalci.
NOTRANJA FUNKCIONALNOST
V pritličju je glavni zunanji vhod, ki nas pripelje na vezni hodnik z obstoječim domom. Zato lahko kot vhod uporabimo tudi obstoječi glavni vhod z recepcijo, ki nas usmeri na vezni hodnik v enoto. Predviden je še ločen dovoz do sobe za umrle ter samostojen vhod do delavnice vzdrževalca celotnega doma. Oba vhoda, ki bosta služila predvsem za dovoz, sta nadkrita s strešino. V pritlični etaži ob veznem hodniku je še frizerski salon in soba za sestre s sanitarijami. V nadstropju je skupna ambulanta, ki bo služila za potrebe celotnega doma in tudi zunanje obiskovalce ter strojnica objekta.
Od centralnega in skupnega hodnika se na levo in desno stran odcepita dva enaka trakta, v vsakem je organizirana ena gospodinjska skupina za 12 stanovalcev. Vsaka skupina ima 8 enoposteljnih sob in dve dvoposteljni, kuhinjo s shrambo za dnevno zalogo živil ter jedilnico, shrambo za umazano perilo in gospodinjsko shrambo za čisto perilo, kjer je nameščen tudi pralni stroj za pranje perila znotraj skupine. Po dve skupini sta povezani s centralno kopalnico, ki je posebej prilagojena za nego stanovalcev ali pa samo za razvajanje.
KONSTRUKCIJSKE POSEBNOSTI IN ENERGIJSKA UČINKOVITOST OBJEKTA
Izdelava prvega lesenega montažnega doma za ostarele je bila konstrukcijsko zahtevna, saj je bilo treba iskati rešitve za več področij. Gre za objekt velikih dimenzij in in zahtevane postavitve v nizkoenergijskem razredu. Natančnost izdelave konstrukcijskih načrtov s statičnimi zahtevami so kasneje narekovale natančno delo izdelave elementov objekta v proizvodnji. Postavljanje objekta je potekala tri tedne in z natančno montažo elementov se je dosegala zrakotesnost objekta ter njegova energijska učinkovitost. Uporabljen je bil izolativno izboljšan konstrukcijski sistem Termo+ z leseno fasado. Uporabljeno je bila leseno stavbno pohištvo s troslojno zasteklitvijo.
UREDITEV OKOLICE
Na južni strani objekta se predvideva ograjen vrt za prostočasne aktivnosti stanovalcev s sprehajalnimi potmi. Lesena terasa v središču pa ponuja dodaten prostor za sprostitev.
Projekt
Idejna in vsebinska zasnova: leta 2008; Seniorprojekt d.o.o., avtorji: Lidija Malerič Kamnikar, u.d.i.a., Franci Imperl, dipl. psih in Hans Peter Winter ing. arh., KDA Koln,
PGD In PZI: leta 2011
Umestitev v prostor in načrt arhitekture: Lidija Malerič Kamnikar, u.d.i.a.; Ab- biro d.o.o., Ljubljana
Gradbene konstrukcije: Ambiens d.o.o., Črnomelj
Električne inštalacije: Form d.o.o., Brestanica Novo mesto
Strojne inštalacije: Inpro d.o.o., Straža pri Novem mestu
Požarna študija: Lozej d.o.o., Ajdovščina
Odlična tipska pritlična hiša PICK&PLACE J 99
Lokacija: Dol
Leto izgradnje: 2019
Izvedba: Jelovica hiše
Tipska hiša iz serije PICK&PLACE J 99 je lahko tako čudovita. Ravno prav velika za dva ali štiri stanovalce. Ponuja funkcionalen tloris s prostorni bivalnim delom. Hišo lahko individualizirate in dodate dekorativne ali funkcionalne elemente, da postane vaš nov dom.
Foto: Gregor Ravnik
Lesen vrtec Jelovica - Šentrupert
Projekt: lesen montažni vrtec
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Foto: Miran Juršič
Lesen montažni vrtec Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Foto: Miran Juršič
Prvi iz serije sodobnih in energijsko varčnih, lesen vrtcev – Vrtec Jelovica v Šentrupertu
Lokacija: ŠentrupertLeto izgradnje: 2010Investitor: Občina ŠentrupertArhitektura: Esplanada d.o.o.Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.Velikost objekta: 1231 m2Konstrukcija: sistem Jelovica Termo plusStavbno pohištvo: lesena okna s troslojno zasteklitvijo
Lastnosti: Nov vrtec Jelovica v Šentrupertu, prvi iz serije sodobnih in nizkoenergijskih lesenih vrtcev podjetja Jelovica Hiše d.o.o., je narejen iz ekološko neoporečnih materialov na osnovi moderne arhitekturne zasnove in inovativnih tehnoloških rešitev. Objekt je vrhunski izdelek Jelovice, ki združuje vse prednosti nizko energijskega vrtca. Kratek čas izgradnje je, poleg ugodne bivalne klime, ki jo omogočajo lesene zgradbe, eden od pomembnejših prednosti sodobnega načina gradnje tako velikih objektov kot individualnih hiš.
OD ŽELJE DO REŠITVE Občina Šentrupert, investitor, je s projektom sodobnega in energijsko varčnega javnega objekta - vrtca želela dokazati resen pristop k izvajanju vizije širše energijske varčnosti in energijske samooskrbe s kotlarno, sončno energijo in polnilnico za električne avtomobile. Njihova želja po postavitev nizko energijskega in nizkoogljičnega lesenega javnega objekta naj bi bila tudi zgled drugim občinam in vsem občanom in spodbuda k večji rabi lesa pri gradnji. Izgradnja kotlarne na lesne sekance naj bi omogočala toplotno oskrbo ne le samega objekta, pač pa tudi zahodnega dela občine, izgradnja sončne elektrarne na strehi vrtca naj bi bila primer delovanja tovrstne tehnologije in spodbuda k podobnim investicijam, polnilnica za električne avtomobile pa dokaz usmerjenost lokalne skupnosti v prihodnost.
ARHITEKTURNE REŠITVE VRTCAZUNANJOST - PREMIŠLJENOST
Vrtec Jelovica v Šentrupertu je zasnovan kot sodobna lesena montažna gradnja, ki združuje lastnosti nizko energijske stavbe in je narejena iz ekološko neoporečnih materialov, večinoma visoko kvaliteten in mednarodno certificiran les, ki ga podjetje Jelovica uporablja za vse svoje lesene izdelke.
Sodobna arhitekturna zasnova objekta sestoji iz centralnega volumna, ki ga zaključuje dvokapnica, okoli katere se ovijajo igralnice, te pa zaključuje ravna streha. Vse igralnice imajo pokrito teraso, da se otroci, kljub slabemu vremenu, lahko zadržujejo na svežem zraku. Skupna neto površina vrtca znaša 1.231 m
2. Glavni kubus, uporabljajo ga kot večnamenski prostor, je velik skoraj 660 m2 in visok 12,40 m. Vrtec je s svojo vzdolžno osjo orientiran proti SZ oz. JV, odmik od severa znaša ca. 45 stopinj.
NOTRANJA FUNKCIONALOST V pritličju ima vrtec štiri igralnice, razdelilno kuhinjo in skupni dvovišinski prostor ter upravni in servisni del. V mansardi so dodatni prostori, ki služijo arhivu in inštalacijam – klimat, rekuperator. Iz prereza stavbe je razvidno, da ni nepotrebnih izgubljenih prostorov (volumnov), saj so igralnice zaključene z ravno streho, osrednja igralnica je odprta do strehe, ker potrebuje več zračnosti. Objekt je deloma podkleten, tam se nahaja kotlovnica na lesne sekance, ki ogreva tudi sosednjo osnovno šolo.
NIZKOENERGIJSKA ZASNOVA OBJEKTAPri iskanju optimalne energijske zasnove lesenega objekta so strokovnjaki različnih strok upoštevali arhitekturo in orientacijo vrtca, lokacijo, geografske in klimatske podatke za Šentrupert, opise načina gradnje (tlorisi, pogledi, prerezi, fasade, podatki o posameznih površinah, detajlni prerezi ovoja, predstavitev detajlov priključitev, posebnosti…), zasnovo prezračevanja (dovodne, odvodne in pretočne cone, potrebne toplote za ogrevanje, možnosti regulacije, načrtovanje zemeljskega prenosnika toplote, posebnosti…) in zasnovo energijske oskrbe (generacije toplote za ogrevanje in generacija hladu).
Z inovativnimi rešitvami je pri energijskem konceptu zgradbe upoštevana optimalna oskrba vrtca s toploto za ogrevanje, pripravo tople sanitarne vode in za eventualno potrebno poletno hlajenje vrtca. Strokovnjaki so v energijsko oskrbo kot primarni vir energije vključili kotlovnico na lesno biomaso.
S ciljem doseganja ugodnih energijskih karakteristik obratovanja je zunanji termični ovoj stavbe dobro toplotno izoliran. Sodobno zasnovani leseni sklopi po sistemu Jelovica imajo toplotno prehodnost med 0,11 in 0,12 W/m2K, masivno grajeni sklopi (tla na terenu/nad kletjo, podzidek) pa med 0.13 in 0.17 W/m2K. Leseno zunanje stavbno pohištvo, izdelano v Jelovici, ima uporabljene trojne zasteklitve s toplotno prehodnostjo 0,6 W/m2K pri čemer je toplotna prehodnost celotnega okna 0.94 W/m2K.
Skupna toplotna prehodnost termičnega stavbnega ovoja, z upoštevanimi toplotnimi mostovi, znaša 0,183 W/m2K, specifične transmisijske toplotne izgube pa 0,165 W/m
2K. Stavba ima v dveh ogrevanih etažah skupaj ca. 840 m
2 površin. Obe zgornji etaži stavbe bosta v času ogrevalne sezone stalno ogrevani na temperaturo najmanj 20°C, ocenjujemo pa vrednosti do npr. 22°C. Etaži imata predviden sistem centralnega prezračevanja z vračanjem toplote odpadnega zraka. Sistem lahko sočasno, delno ali v celoti, izvaja obe funkciji (ogrevanje, pohlajevanje).
ARHITEKTURNE IZPELJANKE SODOBNIH JAVNIH ZGRADBVsekakor je osnovni arhitekturni in energijsko varčen koncept vrtca, ki so ga izdelali strokovnjaki Esplanade in Jelovice zasnovan tako, da je ponovitev možna in smiselna. Seveda je potrebno sam zunanji videz prilagajati lokalnim arhitekturnim in prostorskim pogojem. Posebej je zanimiv koncept tlorisne razporeditve, ki temelji na osrednjem večnamenskem prostoru okrog katerega se nanizajo igralnice. Koncept je možno razširiti iz štirih oddelkov tudi do 20 oddelkov – v tem primeru seveda v dveh etažah – primer je vrtec Jelovica v Trzinu.
Več o lesenem vrtcu Šentrupert
Lesene hiške Jelovica v Turčiji
Lesene hiške Jelovica v Turčiji
Leto projekta: 2006
Država: Turčija
Lesena večnamenska dvorana v Senožečah
Lesena večnamenska dvorana
Leto projekta: 2013
Država: Slovenija
Klasična hiša PICK&PLACE C 145 z lesenimi dodatki
Lokacija: okolica Škofje Loke
Leto izgradnje: 2018
Izvedba: Jelovica hiše
Dvokapna montažna hiša iz serije PICK&PLACE C 145 z dekorativnimi in uporabnimi dodatki lesene fasade in pergole ustvarja atraktivnost klasične hiše.
Odlična nizkoenergijska lesena hiša se z zrcaljenjem dobro umešča na parcelo in ponuja prijetno bivanje v hiši in uživanje na terasi.
Lesen vrtec Jelovica - Trzin
Projekt: montažni vrtec
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Lesen montažni vrtec Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Sodoben in energijski varčen vrtec Jelovica v Trzinu Lokacija: TrzinLeto izgradnje: 2011Investitor: Občina TrzinIzvedba: Jelovica Hiše d.o.o.Velikost objekta: 1800 m2Konstrukcija: sistem Jelovica Termo plusStavbno pohištvo: lesena okna Jeloterm Wood 7800 s trislojno zasteklitvijoLastnosti montažnega objekta: Lesen, nizkoenergijski javen objekt svojo umeščenost v prostor optimalno izkorišča v energijsko varčne namene. Moderna zunanja arhitektura in prostorska razporeditev objekta omogoča sodobne vzgojno varstvene metode z velikimi prostori in dovolj individualnega prostora, da se otroci in osebje dobro počutijo. Dodaten domač občutek daje tudi bivanje z lesom, ki je glavni gradbeni material zgradbe.
Objekt v velikosti 1800 m2 , v dveh etažah, je bil postavljen in pokrit v rekordnem času, le 14 dni.
IZHODIŠČEStar vrtec v Trzinu, ki ne zadošča vzgojno varstvenim potrebam občine, se poruši in se po preselitvi otrok v nov vrtec na tem mestu uredijo parkirišča in nadstandardno zunanje igrišče.
OD ŽELJE DO REŠITVE Občina Trzin, kot investitor, zaradi prostorske stiske želi pridobiti nov, sodoben, nizkoenergijski in energijsko varčen vrtec z 10 oddelki v dveh etažah. Njihova želja je pridobiti nadstandarden vrtec z popolno opremo notranjosti stavbe in ureditev zunanjosti.
ARHITEKTURNA REŠITEV VRTCA
PREMIŠLJENA ZUNANJOST IN UMEŠČENOST V PROSTOR Nov lesen vrtec v Trzinu obsega 1.800 m2 uporabnih površin v dveh etažah. Kompakten, pravokoten tloris parcele za postavitev nove zgradbe omogoča dobro orientacijo večine steklenih površine proti JV. Vrtec ima streho z minimalnim, 5 stopinjskim naklonom, igralnice pa izhode na z lesom pokrite terase. Fasada zgradbe je kompaktna v kombinaciji z naravnim macesnom.
Za izdelavo so uporabljeni les in naravni materiali. Lesena montažna konstrukcija zunanjih in notranjih sten ter stropov in strehe omogoča lahko in učinkovito zasnovo konstrukcije, odlikuje jo hitra in čista izvedba in zato tudi hitrejša uporaba objekta. Preprečeni so toplotni mostovi, leseno konstrukcijo pa odlikuje tudi dobra požarna odpornost 60 – 90 min. Vrtec bo imel leseno trislojno zasteklitev v macesnu, ki je izdelana prav tako v Jelovici.
NOTRANJA FUNKCIONALNOSTVrtec ima razgiban tloris, 10 igralnic, servisne in administrativne prostora ter velik, dvovišinski večnamenski prostor. Zunanji vhodi so predvideni za vsak nivo posebej.
V pritličju se nahaja 5 igralnic, kuhinja z lastnim vhodom, servisni prostori, kot je pralnica in kotlovnica z lastnim vhodom. V nadstropju je pet igralnic za višjo starostno skupino, vodstvo vrtca, tovorno in osebno dvigalo za prevoz gibalno oviranih otrok. Vsaka igralnica ima lasno kopalnico in neposreden izhod na lastno teraso, ki je pokrita. Vrtec bo v uporabo predan popolnoma opremljen.
ENERGIJSKA TRAJNOSTNA ZASNOVAVrtec je zasnovan kot energijsko varčen objekt, za katerega se bo pridobivala tudi energijska izkaznica. Uporabljen je konstrukcijski sistem Jelovica Termo plus, ki ustreza zahtevam za nizko energijske stavbe. Ogrevanje je predvideno s toplotno črpalko na geosonde, ki predvideva majhno porabo energije – manj kot 30kW/h.
Ker so pri izdelavi objekta vgrajeni naravni, trajnosti materiali je vrtec tudi ekološki, saj je možno recikliranje večine vgrajenih materialov.
ZUNANJA UREDITEVPri zunanji ureditvi se ohrani obstoječa vegetacija in zasadi z novo. Nadstandardna ureditev zunanjega igrišča predvideva kompletno nova igrala, asfaltno ploščad, čutno pot in novo sankališče. Igrišče je popolnoma ograjeno.
Prijetna pritlična hiša Prima 67
Lokacija: Kranj
Leto izgradnje: 2018
Izvedba: Jelovica hiše
Pritlični hiši Prima 67 smo na željo stranke nekoliko spremenili nadstrešek na terasi in ustvarili prijeten kotiček za uživaje na vrtu.
Ponudba na
Prima 67Le 5 korakov do vaše nove hiše >>>
Lesen vrtec Jelovica - Divača
Projekt: montažni vrtec
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Lesen montažni vrtec Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Sodoben lesen vrtec v Divači Lokacija: DivačaLeto izgradnje: 2011Investitor: Občina DivačaIzvedba: Jelovica Hiše d.o.o.Velikost objekta: 1400 m2Konstrukcija: sistem Jelovica Termo plusStavbno pohištvo: lesena okna Jeloterm Wood 7800 s trislojno zasteklitvijoLastnosti montažnega objekta: Lesen in sodobno zasnovan vrtec povzema kraške korenine oblikovanja z dosledno sosbnimi rešitvami. Odlikuje ga notranja fleksibilnost, funkcionalnost in povezanost igralnic s servisnimi prostori. Objekt v velikosti 1400 m2, v dveh etažah omogoča prijetno bivanje otrok in osebja, sama izvedba vrtca pa je prijazna do narave.
arhitekti: Matej Mljač univ.d.i.a.M.S.Arch, Peter Pahor univ.d.i.a., Sabina Morel arh., Sanja Kašaj abs. arh.
projektivno podjetje: DRAFT d.o.o. www.draft-d.com
fotografije: Matej Mljač
OD ŽELJE DO REŠITVE Oblikovanje novega vrtca naj bi bilo razgibano, igrivo. Zunanjost vrtca, kot tudi njegova notranja organizacija povzema kraške korenine oblikovanja z dosledno sodobnimi rešitvami. Izbrani so topli, naravni fasadni materiali. Notranja zasnova omogoča prilagodljivost, notranjo fleksibilnost (združevanje enot, delitev enot na manjše zaključene kotičke in prostore) in prehodnost. Materiali, ki so uporabljeni v notranjosti, morajo biti topli in pralni. Lagodno orientiranje in občutek pripadnosti določeni enoti naj bi poudarjala tudi uporaba barvnih odtenkov v posameznih enotah.
SODOBNA ZUNANJA ZASNOVA IN NOTRANJA RAZPOREDITEV VRTCA Objekt obravnava vrtec s šestimi oddelki in lastno kuhinjo. Sprejme lahko okoli 132 otrok in omogoča celostno ponudbo vzgoje in varovanja. Objekt predvideva notranje in zunanje funkcionalne površine v okviru tehničnih normativov in standardov.
Prostori vrtca se nahajajo v pritličju in nadstropju. Etaži sta povezani z notranjim stopniščem in z osebnim dvigalom za gibalno ovirane osebe. Dvigalo služi tudi prevozu vozičkov s hrano. Objekt v črki D oklepa zaprt zeleni atrij - sodobno oblikovan kraški borjač s portonom, ki je v celoti orientiran proti zahodu. Ker se atrij neposredno navezuje – odpira na osrednji prostor, je namenjen tudi popoldanskemu čakanju otrok na starše.
Igralne enote – oddelki so organizirane v pritličju (otroci prvega in drugega starostnega obdobja), dve enoti za starejše predšolske otroke pa sta funkcionalno povezani in locirani v nadstropju. Vse igralnice so orientirane proti jugu in jugo-vzhodu. Vsaki enoti pripada ogrevana terasa (najmanj 24 m2), ki je zaščitena pred zunanjimi vremenskimi vplivi.
Osrednji skupni prostor in telovadnica sta neposredno povezana z atrijem in imata južno in /ali zahodno osončenost. Pri zasnovi objekta je bila pozornost posvečena minimalni dolžini hodnikov, tako da je večino površin namenjenih igranju in druženju. Dodatni prostori za otroke so zagotovljeni v osrednjem prostoru s športno igralnico, skupnem prostoru in po posameznih igralnicah, ker so površine le-teh večje od predpisanih.
Centralna kuhinja služi tudi pripravi obrokov za druge vrtce v občini. Locirana je na severnem delu pritličja z neposrednim dostopom iz gospodarskega dvorišča. Za strežbo v nadstropju se bo uporabljalo dvigalo, ki sega do kleti.
ZUNANJA UREDITEVVrtec ima obsežen in bogato ozelenjen zunanji prostor, ki je funkcionalno pomensko in oblikovno strukturiran:
- Terase posameznih igralnic
- Notranji skupni atrij
- Ograjen igralni park z enostavnimi, kompleksnimi in potencialnimi igralnimi enotami
- Dostopi, dovozi, parkirišča (tlakovane površine)
- Gospodarsko dvorišče (dostop do kuhinje, prostor za ekološki park)
Lesen vrtec Jelovica - Kamnik
Projekt: montažni vrtec
Leto projekta: 2010
Država: Slovenija
Lesen montažni vrtec Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Sodoben lesen vrtec Jelovica tudi za otroke v Kamniku Lokacija: center KamnikaLeto izgradnje: 2010Investitor: Občina KamnikIzvedba: Jelovica Hiše d.o.o.Velikost objekta: 820 m2Konstrukcija: sistem Jelovica Termo plusStavbno pohištvo: lesena okna s trislojno zasteklitvijoLastnosti montažnega objekta: Manjši lesen vrtec za do 100 otrok, narejen iz lesa in drugih naravnih materialov. Energijska varčnost objekta in dobra umeščenost objekta v prostor. Hitrost gradnje in dokončanje objekta v manj kot 5 mesecih so le nekatere odličnosti izgradnje vrtca.
OD ŽELJE DO REŠITVE Občina Kamnik se je zaradi prostorske stiske obstoječega vrtca Kamenček odločila, da otrokom v vrtcu kar najhitreje zagotovi nov, sodoben in večji objekt. Pri odločitvi za moderno leseno gradnjo so se, poleg hitrosti gradnje, na občini odločili tudi zato, ker želijo otrokom zagotoviti prijetno bivanje, kar omogočajo les, kot glavni gradbeni elementi in drugi naravni materiali.
SODOBNA ZUNANJA ZASNOVA IN NOTRANJA RAZPOREDITEV VRTCA Vrtec Jelovica v Kamniku ima 820 m
2 v pritličju in mansardi. Premišljena zunanja zasnova objekta se dobro umešča v prostor ob osnovni šoli. Zunanji videz vrtca je kombinacija klasičnega fasadnega ovoja v beli in zeleni barvi z lesenim stavbnim pohištvom s troslojno zasteklitvijo.
Pet oddelkov v pritličju ima pokrito teraso in izhod na zelenice, saj je osnovna usmeritev vrtca prav povezanost z naravo in skrb zanjo. Vrtec s sosednjo osnovno šolo povezuje pokrit hodnik. V mansardi so pisarne in prostori za vzgojno varstveno osebje.
ZUNANJA UREDITEVIgrišče je opremljeno z igrali, ki otrokom nudijo gibalne izzive, otroci bodo imeli tudi svoj zelenjavni vrt za lastno pridelavo zelenjave.
Vrtec Brestanica
Nizkoenergijski lesen vrtec Jelovica v Brestanici
Lokacija: Brestanica
Leto izgradnje: 2017/2018
Investitor: Občina Krško
Arhitektura: Esplanada d.o.o.
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o. in Kostak d.d.
Velikost objekta: 1.200 m2 neto površine.
Lesena hiša individualne zasnove
Individualno zasnovana lesena hiša z enokapno streho
Lokacija: Izlake
Leto izgradnje: 2014
Izvedba: Jelovica hiše
Velikost objekta: 165 m2, P + 1
Individualno zasnovana nizkoenergijska lesena hiša v Italiji
Individualno zasnovana lesena hiša NC1
Leto projekta: 2016
Država: Italija
Individualno zasnovana lesena hiša NC2
Lokacija: Italija
Leto izgradnje: 2016
Izvedba: Hiše d.o.o., Naturalmente Casa
Velikost objekta: 135 m2, P + M
Individualno zasnovana hiša v Italiji
Individualno zasnovana lesena hiša NC1
Leto projekta: 2016
Država: Italija
Individualno zasnovana lesena hiša NC1
Lokacija: Italija
Leto izgradnje: 2016
Izvedba: Hiše d.o.o., Naturalmente Casa
Velikost objekta: 140 m2, P + 1
Hiša Classic 135a
Hiša Classic 135a po željah stranke
Leto projekta: 2016
Država: Slovenija
Hiša Classic 135a po željah stranke
Lokacija: Savlje, Ljubljana
Leto izgradnje: 2016
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Arhitektura: Jelovica hiše
Velikost objekta: 135 m
2, k + P + M
Lesena hiša individualne zasnove
Individualno zasnovana lesena hiša
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Individualno zasnovana lesena hiša Lokacija: Kašelj pri Ljubljani
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Arhitektura: Alenka Tomori, u.d.i.a.
Velikost objekta: 105 m
2, P + M
Posebnost hiše: hibridna konstrukcija hiše:
sistem Optima+ in
strop Lamtop
Individualno zasnovana lesena hiša
Nizkoenergijska lesena hiša Jelovica
Leto projekta: 2014
Država: Slovenija
Individualno zasnovana lesena hiša
Lokacija: Zalog, Ljubljana
Leto izgradnje: 2014
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Arhitektura: Egon Murič, u.d.i.a.
Velikost objekta: 115 m2, P + M
Pasivna hiša Leska
Pasivna hiša Leska
Leto projekta: 2016
Država: Slovenija
Individualno zasnovana lesena hiša LeskaLokacija: Ruše
Leto izgradnje: 2016
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 350 m
2Več o hiši in video predstavitev:
pasivna hiša Leska
Hiša Kopriva
Nizkoenergijska hiša Kopriva
Leto projekta: 2016
Država: Slovenija
Individualno zasnovana lesena hiša Kopriva
Lokacija: Kras, vas Kopriva
Leto izgradnje: 2016
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 145 m
2Več o hiši na:
Jelovica hiše Kopriva
Nizkoenergijska hiša H145
Nizkoenergijska hiša H 145
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Lesena hiša Jelovica H 145Lokacija: Grahovo
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 145 m
2Ponudba na
Pick&Place
Nizkoenergijska hiša EVO 14B Classic
Lesena hiša Jelovica EVO 14B Classic
Lokacija: Radovljica
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 145 m
2Ponudba na Sestavi svojo hišo EVO.
Nizkoenergijska lesena klasična hiša F 145
Nizkoenergijska lesena klasična hiša F 145
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Lesena hiša Jelovica F 145Lokacija: Reteče
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 145 m
2Ponudba na
Pick & Place
Pritlična hiša sodobnih oblik
Pritlična hiša sodobnih oblik
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Sodobna pritlična hiša, odprta do slemena
Lokacija: Škofja Loka
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 112 m2
Nizkoenergijska lesena sodobna hiša E 148
Nizkoenergijska lesena sodobna hiša E 148
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Lesena hiša Jelovica E 148Lokacija: Škofja Loka
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 148 m
2Ponudba na
Pick & Place
Nizkoenergijska lesena sodobna hiša Trend 135e
Nizkoenergijska lesena sodobna hiša Trend 135e
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Lesena sodobna hiša Jelovica
Lokacija: Zbilje
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 135 m2
Nizkoenergijska hiša z dekorjem kamna
Nizkoenergijska hiša z dekorjem kamna
Leto projekta: 2014
Država: Slovenija
Lesena nizkoenergijska hiša Jelovica
Lokacija: Legenj pri Slovenj Gradcu
Leto izgradnje: 2014
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 160 m2
Nizkoenergijska hiša Trend 200 - izventipska
Nizkoenergijska hiša
Leto projekta: 2015
Država: Slovenija
Lesena pasivna hiša Trend 200 - izventipska
Lokacija: Trebnje
Leto izgradnje: 2015
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 200 m2
Montažna hiša EVO 14C Classic z dodatki
Nizkoenergijska hiša
Leto projekta: 2014
Država: Slovenija
Lesena montažna hiša EVO 14C Classic z dodatki Lokacija: Radomlje
Leto izgradnje: 2014
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 160 m
2Stavbno pohištvo: lesena okna Jelostar s trislojno zasteklitvijo in vhodna vrata Futura Trend
Stranka si je izbrala hišo EVO 14C Classic in dodala dodatke, ki hišo naredijo individualno.
Več o hišah EVO
Pasivna hiša Classic 237 - izventipska
Nizkoenergijska hiša
Leto projekta: 2014
Država: Slovenija
Pasivna hiša Classic 237 - izventipska
Lokacija: Vnanje Gorice
Leto izgradnje: 2014
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Hiša je izvedena v pasivnem standardu in je pridobila subvencije Eko sklada.
Velikost objekta: 237 m2
Stavbno pohištvo: lesena okna Jelostar s trislojno zasteklitvijo in vhodna vrata Futura Trend
Montažna hiša Trend 126
Nizkoenergijska hiša
Leto projekta: 2013
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-12-46
Lesena montažna hiša TREND 126
Lokacija: Rakek
Leto izgradnje: 2013
Izvedba: Jelovica Hiše d.o.o.
Velikost objekta: 126 m2
Stavbno pohištvo: lesena okna Jelostar s trislojno zasteklitvijo in vhodna vrata Futura Trend FT207
Lastnosti lesene hiše:
Hiša TREND 126, kljub na videz skromni stanovanjski površini, preseneča s prostornostjo, v kateri bo udobje našla tudi petčlanska družina.
Dvokapna oblika strehe z erkerjem, ki v mansardnem delu predstavlja balkon, daje hiši sodobno obliko. Popolno udobje ponuja velik bivalni prostor z jedilnico in kuhinjo, z velikimi panoramskimi stenami in prehodi na teraso. V mansardi so tri sobe, kopalnica in hodnik z izhodom na teraso. Slednji se lahko izkoristi tudi za dodatno sobo.
OKNA in VRATA
V hišo so vgrajena energijsko varčna lesena okna Jelostar s trislojno zasteklitvijo. Okna z lesenim profilom debeline 78 mm ter toplotno prehodnostjo manjšo od 1,0 (Uw = 0,94 W/m2K) zagotavljajo nizke stroške ogrevanja hiše.
Lesena vhodna vrata Futura Trend 207 sovpadajo z moderno obliko hiše.
NOTRANJA FUNKCIONALNOST HIŠE
Montažno hišo TREND 126 odlikuje funkcionalna zasnova prostorov. Načrt hiše v mansardi predvideva dve otroški sobi ter spalnico z garderobo. Prostor z izhodom na balkon se lahko preoblikuje v dodatno sobo. Večinski delež prostora v pritličju je namenjen bivalnemu delu, ki zagotavlja udobje celotne družine in tudi prijateljev, ki jih bo v tem svetlem in v naravo odprtem prostoru z veseljem gostila.
ENERGIJSKA VARČNOST HIŠE
Hiša je energijsko varčna, kar zagotavlja minimalne stroške ogrevanja. Ogrevanje hiše: talno ogrevanje, toplotna črpalka zrak – voda.
Nizkoenergijska montažna hiša v Nemčiji
Leto projekta: 2012
Država: Nemčija
Referenčna št. hiše: D-12-45
Nizkoenergijska večstanovanjska hiša
Nizkoenergijska hiša
Leto projekta: 2012
Država: Švica
Referenčna št. Hiše: CH-12-44
Lesena nizkoenergijska hiša
Leto projekta: 2012
Država: Nemčija
Referenčna št. hiše: D-12-43
Sodobna nizkoenergijska hiša
Sodobna nizkoenergijska hiša v Kranju
Leto projekta: 2012
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-12-42
Nizkoenergijska montažna hiša
Leto projekta: 2012
Država: Nemčija
Referenčna št. hiše: D-12-40
Nizkoenergijska montažna hiša Vision
Projekt: Energetska montažna hiša Vision
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
foto: Miran Juršič
Referenčna št. hiše: SI-11-41
Energetska montažna hiša
Projekt: Energetska montažna hiša
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Foto: Miran Juršič
Referenčna št. hiše: SI-11-39
Moderna hiša z bazenom
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Foto: Miran Juršič
Referenčna št. hiše: SI-11-38
Lesena hiša v Retečah
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Foto: Paternoster
Referenčna št. hiše: SI-11-36
Lesena hiša po naročilu
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Foto: Miran Kambič
Referenčna št. hiše: SI-11-35
Montažna hiša
Projekt: Montažna hiša s slikami notranjosti
Leto projekta: 2011
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-11-46
Enodružinska lesena hiša
Projekt: Enodružinska lesena hiša
Leto projekta: 2011
Država: Italija
Lesena nizkoenergijska hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2010
Država: Slovenija
Foto: Miran Juršič
Referenčna št. hiše: SI-10-37
Nizkoenergijska hiša z ravno streho
Projekt: Nizkoenergijska montažna hiša z ravno streho
Leto projekta: 2010
Država: Italija
Nizkoenergijska lesena montažna hiša
Nizkoenergijska lesena montažna hiša
Leto projekta: 2010
Država: Italija
Referenčna št. hiše: I-10-1
Nizkoenergijska montažna hiša s kamnito fasado
Montažna hiša s kamnito fasado
Leto projekta: 2010
Država: Italija
Montažna hiša po želji stranke
Montažna hiša po želji stranke
Leto projekta: 2010
Država: Italija
Referenčna št. hiše: I-10-16
Montažna hiša s posebno izvedbo strehe
Lesena montažna hiša s posebno izvedbo strehe
Leto projekta: 2010
Država: Italija
Lesena montažna hiša po naročilu
Lesena montažna hiša po naročilu
Leto projekta: 2010
Država: Italija
Referenčna št. hiše: I-10-21
Montažna lesena hiša Jelovica
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2009
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-09-34
Pritlična lesena montažna hiša
Pritlična lesena montažna hiša
Leto projekta: 2009
Država: Italija
Referenčna št. hiše: I-09-2
Montažna lesena hiša Jelovica
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2008
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-08-32
Hiša na obrobju gozda
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2008
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-08-28
Pokrajinsko značilna montažna hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2008
Država: Ukrajina
Referenčna št. hiše: UA-08-24
Montažna hiša Jelovica z leseno fasado
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2007
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-07-33
Klasična montažna hiša Jelovica
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2007
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-07-30
Montažna hiša z velikimi zasteklitvami
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2006
Država: Nemčija
Referenčna št. hiše: D-06-31
Klasična montažna hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2006
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-06-29
Energijsko varčna dvostanovanjska montažna hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2005
Država: Nemčija
Referenčna št. hiše: D-05-27
Hiša Jelovica
Leto projekta: 2003
Država: Avstrija
Referenčna št. hiše: A-08-4
Sodobna montažna hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2005
Država: Nemčija
Referenčna št. hiše: D-05-26
Montažna hiša Jelovica
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2006
Država: Nemčija
Referenčna št. hiše: D-06-25
Montažna hiša po naročilu
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2008
Država: Ukrajina
Referenčna št. hiše: UA-08-23
Hiša v Italiji
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2006
Država: Italija
Referenčna št. hiše: I-06-22
Pritlična montažna hiša z ribnikom
Projekt: Pritlična montažna hiša
Leto projekta: 2007
Država: Irska
Referenčna št. hiše: IRL-07-20
Družinska montažna hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2006
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-06-19
Družinska nizkoenergijska hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2005
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-05-18
Večdružinska montažna hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2005
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-05-17
Nadzidek hiše z leseno gradnjo
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2005
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-05-15
Hiša s kamnito škarpo
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2005
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-05-14
Montažna, pritlična, štirikapna hiša
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2005
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-05-13
Montažna hiša z lesenimi balkoni
Projekt: lesena montažna hiša
Leto projekta: 2007
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-07-12
Tipska montažna hiša Jelovica
Leto projekta: 2005
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-05-11
Hiša Jelovica v L obliki
Leto projekta: 2000
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-05-10
Montažna hiša Jelovica z garažo
Leto projekta: 2005
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-06-9
Hiša Jelovica
Leto projekta: 2001
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-08-8
Hiša Jelovica z garažo
Leto projekta: 2001
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-07-7
Hiša Jelovica
Leto projekta: 2006
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-09-6
Hiša Jelovica
Leto projekta: 2002
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-07-5
Hiša Jelovica v Bovcu
Leto projekta: 2004
Država: Slovenija
Referenčna št. hiše: SI-06-3
Montažne hiške v Murglah
Projekt: lesene montažne hiše
Leto projekta: 1965-70
Država: Slovenija